Library

Poıson ıvy

Videoyu oynat

İş hayatında mutlu olamayan Macide, varoluş amacının ve insanlara şifa olmanın peşine düşer. Macide, kendini bulmak için çıktığı bu yolda, aşkla sınanıp daha önce hiç tanık olmadığı karanlık bir dünyanın içine düşer.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

Leylıfer

Videoyu oynat

Dilsiz taşların sırrını çözerek büyük bir kuyumculuk zinciri kuran Alim Kelkitlioğlu, Anadolulu bir kuyum ustasıdır. Vaktiyle geldiği İstanbul’da oturduğu taş tezgahından, büyük bir şirket kurmaya kadar varmıştır yolu. Çünkü azimli, kararlı ve inançlı bir aile babası, hakkaniyetli ve çalışkan bir işadamıdır. Karısı Firdevs ve üç çocuğuyla her şeye sıfırdan başlayarak çıktığı bu yolda şimdi dünyanın pek çok yerine ithal edilen Ferin Elmas markasının sahibidir. En sevdiği oğlu Kemal, yabancı bir kadınla ailesinin istemediği bir evlilik yapmış, 20 yıldır ailesini görmemiştir. Kız kardeşinin düğünü için Türkiye’ye gelen Kemal’i büyük sürprizler beklemektedir. Alim Kelkitoğlu beklenmedik zamanda talihsiz bir hastalığa yakalanır. Şimdi onu büyük bir sınav beklemektedir. Çünkü şirketini Arzu ya da Abbas’ a değil oğlu Kemal’e bırakmak ister. Bakalım Kemal şirketin başına geçebilecek midir?

Tullıana

Videoyu oynat

Two zoologists search for the extinct panther in the depths of Anatolia. The photo of a shining pair of eyes in a forest leads them to unknown paths full of secrets, suspicion and wishes.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

Mitat

Videoyu oynat

Mitat, who lives alone in an old apartment building, becomes the prime suspect in an irreparable complex murder when the doorbell rings one night, setting off an irreversible chain of events. The extraordinary detective story of Mitat Karaman.

Kazak İşi Türkiye'de

Videoyu oynat

Successful hotelier Zhomart Kanatovich wants to expand his hospitality business and turn it into an international brand. Upon hearing that a hotel in Turkey is being sold at an auction, Zhomart, along with Alen, Erkosh, Bagdaulet, and Marlen, decides to go directly to Turkey to buy the hotel. However, purchasing the hotel is not an easy task. What's worse is that Zhomart had his $4 million stolen, leaving him with neither the money to buy the hotel nor an account to give to his wife. Let's see if Zhomart can recover his money within the next month. The heroes are about to face more challenging adventures than their previous ones in America, Africa, and Korea.

Videoyu oynat
Videoyu oynat

I Go to school

Videoyu oynat

Handsome but clumsy Yerkosh travels to Turkey. During his trip, Yerkosh, who gets to know Turkish culture better than he expected, unexpectedly falls in love. While Yerkosh encounters various unexpected events as he meets his true love, there's another surprise waiting for him: India's child star and actress, Avika Gor! Avika becomes a close friend of Yerkosh and involves him in her own adventure.

GAME BRAKER

Videoyu oynat

In February 1979, during the mid-year break in Ankara, Turkey, two siblings, aged 7-8, pass the time by playing games in their apartment. Their mother is at work, and their elderly grandmother is napping on the couch during the day. However, that day, things don't go as planned. Their grandmother accidentally breaks the tent they were playing in and disrupts their game, forcing them to take a break. While they try to understand what happened, they notice a strange stranger at their door. The stranger has come to take their grandmother away.

Videoyu oynat